حسن دهقانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کمک ‌های جمع آوری شده این شهرستان در جشن عاطفه ها چهار میلیارد و 146 میلیون ریال بود که نسبت به سال گذشته 7.6 درصد افزایش داشت.
وی اظهار کرد: جشن عاطفه‌ ها به منظور ترویج فرهنگ نوع دوستی، انفاق و کمک به دانش آموزان نیازمند اجرا می ‌شود که در این راستا یک سرویس کامل از کیف و لوازم تحریر مورد نیاز برای دانش آموزان نیازمند قوچان تهیه شد. 
وی با بیان اینکه 10 هزار و 734 نفر در قالب 6 هزار و 867 خانوار زیرپوشش این نهاد هستند گفت: از این تعداد 907 نفر دانش آموز و 125 نفر دانشجو می باشند که خدماتی نظیر مشاوره فردی و آموزشی و کمک هزینه تحصیلی دریافت می ‌کنند. 
دهقانی تعداد دریافت کنندگان کمک هزینه معیشت در قوچان را هشت هزار و 109 نفر در قالب پنج هزار و 367 خانوار ذکر کرد و افزود: سه هزار و 589 زن سرپرست خانوار نیز زیر پوشش این نهاد هستند. 
وی اظهار داشت: یک هزار و 39 حامی نیز در این شهرستان حمایت از 366 یتیم طرح اکرام و 173 خانوار در طرح محسنین را بر عهده دارند که علاوه بر پرداخت وجه نقد برای آنان، هزینه تحصیل، ازدواج و مسکن مددجویان را نیز تأمین می‌ کنند.