ایرنا- اولین پیست موتورسواری و اتومبیلرانی آفرود قوچان روز یکشنبه همزمان با سالروز میلاد رسول اکرم (ص) در این شهر افتتاح شد.

به گزارش ایرنا، در این مراسم 40 ورزشکار این رشته از استان با خودروهای خود حضور داشتند. 
رئیس هیات موتورسواری و اتومبیلرانی خراسان رضوی در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایرنا گفت: این پیست به عنوان یکی از پیست های استاندارد اتومبیلرانی و موتورسواری استان به شمار می رود که می تواند پذیرای مسابقات استانی در رشته اتوکراس، اندرو و کارتینگ باشد. 
رضا رمضانی با بیان اینکه این پیست با حمایت اداره ورزش و جوانان شهرستان و توسط شهرداری و شورای شهر قوچان ساخته شده است افزود: پیست آفرود قوچان از نظر موقعیت مکانی بسیار زیبا است و می تواند جاذبه گردشگری خوبی را در این شهرستان ایجاد نماید. 
وی اظهار داشت: در این مراسم مسابقه تورینگ از مبدا مشهد به مقصد قوچان نیز برگزار شد.
وی هدف از ایجاد این پیست در قوچان را شناسایی و پرورش استعداد های جوان ذکر کرد و گفت: تلاش این هیات بر آن است که علاقه مندی جوانان به موتورسواری در خیابان ها و جاده ها را به داخل پیست ها هدایت کند تا آسیبی به افراد و محیط زیست وارد نشود. 
رمضانی با بیان اینکه پیست موتورسواری و اتومبیلرانی قوچان به عنوان بیست و نهمین پیست در خراسان رضوی افتتاح شده است، افزود: بیش از یک هزار ورزشکار این استان در این رشته سازماندهی شده اند و طی چند سال گذشته پنج هزار نفر در مسابقات موتورسواری و اتوموبیلرانی شرکت کرده اند.
شهردار قوچان نیز در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایرنا گفت: وسعت این پیست حدود 2.3 هکتار است که در ضلع شرقی بوستان نشاط این شهر قرار دارد. 
رمضانعلی پیشیار افزود: یکی از مزایای این پیست وجود برج نوری در جوار آن است که استفاده از پیست در شب را نیز میسر می کند. 
وی اظهار داشت: احداث این پیست حدود یک میلیارد ریال برای شهرداری هزینه داشته است. 
وی گفت: احداث پیست دوچرخه سواری و دریاچه مصنوعی بوستان نشاط قوچان نیز در دستور کار قرار دارد.