ساعت و تاريخ

ساعت و تاريخ

ساعت و تاريخ

تحلیل تحرکات احمدی نژاد در انتخابات :: آساک۱۳

آساک۱۳

اَللّهُمَ عَجِّلْ لِوَلیّکَ الْفَرَجَ وَ الْعافیةَ وَ النَّصْرْ وَ جَعَلْنا مِنْ خَیرِ انْصارِه وَ اعوانه وَ المُسْتَشْهَدینَ بَینَ یَدَیه

آساک۱۳

اَللّهُمَ عَجِّلْ لِوَلیّکَ الْفَرَجَ وَ الْعافیةَ وَ النَّصْرْ وَ جَعَلْنا مِنْ خَیرِ انْصارِه وَ اعوانه وَ المُسْتَشْهَدینَ بَینَ یَدَیه

< href="/post/%D8%AA%D8%AD%D9%84%DB%8C%D9%84-%D8%AA%D8%AD%D8%B1%DA%A9%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D8%AD%D9%85%D8%AF%DB%8C-%D9%86%DA%98%D8%A7%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8%D8%A7%D8%AA">تحلیل تحرکات احمدی نژاد در انتخابات
| يكشنبه, ۶ فروردين ۱۳۹۶، ۰۱:۰۰ ب.ظ | ۰ نظر

سلام، امشب توی اینستاگردیم به این تحلیل برخوردم، انصافا تحلیل جالبی هم هست:

یک نگاه مثبت / #علی_مختارزاده

❌سال ۹۲ در آستانه ثبت نام های نامزدهای ریاست جمهوری یک اتفاق مهم خبر ساز شد "حجت الاسلام هاشمی میخواهد وارد کارزار انتخابات ریاست جمهوری شود " همین یک خبر با وضعیت موجود آن زمان در کشور و نقاط خیالی که جریان لیبرال در مورد آمریکا در کشور به وجود آورده بود مبنی بر اینکه اگر با آمریکا کنار بیاییم پس تمام مشکلات حل میشود ، کافی بود تا مرد کهنسال سیاست نیامده به انتخابات بازی سیاسی جدید را برنده باشد و ۴ سال سکان هدایت دولت را مستقیما به دست بگیرد .

@ansoyesiasat

❌در همان اوقات بود که احمدی نژاد هم بازی دادن پرچم کشور به مشایی را آغاز کرده بود و اورا به عنوان یک کاندیدا از سمت خود مطرح میکرد تا در روز ثبت نام بتواند مشایی را به عنوان یک کاندیدای مورد تایید خود وارد کارزار انتخابات کند .

❌روز آخر ثبت نام برای انتخابات احمدی نژاد و مشایی وارد وزارت کشور شدند و در دفتر وزارت کشور منتظر نشستند و ثبت نام نکردند و همچنان منتظر بودند وقتی سوال شد چرا ثبت نام آقای مشایی را انجام نمیدهید آنروز احمدی نژاد جواب داد که شاید درک آن برای امروز قابل فهم بود " منتظریم تا آقای هاشمی بیاید " .

@ansoyesiasat

❌خب اگر قرار بود مشایی ثبت نام کند چرا ثبت نام او به ثبت نام هاشمی گره خورده بود ؟ آیا اگر هاشمی ثبت نام نمیکرد مشایی از ثبت نام خودداری میکرد ؟ نکته مهمی است که از کنار آن ساده نباید عبور کرد . ❌احمدی نژاد آنروز با ثبت نام مشایی برای انتخابات ریاست جمهوری هزینه اعتراض به رد صلاحیت را برای هاشمی آنقدر بالا برد که هاشمی نتوانست کوچکترین اعتراضی به رد صلاحیت خود بکند در جاییکه کاندیدای مورد حمایت مستقیم رییس جمهور وقت نیز رد صلاحیت شده بود .

@ansoyesiasat

❌حال امروز باید این مهم را از دید دیگری دید احمدی نژاد به یکباره سکوت ۴ ساله خود را شکسته و آتش حمله خود را به سمت دولت حاضر نشانه رفته تک تک ادعاهای دولت را با مدارک مستدل به چالش میکشد و دولت حاضر گیج از ضربه ها و سوالات مطرح شده فقط رو به سیاسی کاری آورده آنهم با مهره امنیتی چون آشنا .

❌رهبر انقلاب فرمودند انسان به کسی توصیه میکند که نسبت به او شناخت داشته باشد یعنی احمدی نژاد را میشناختند و میدانستند احمدی نژاد توصیه رهبری را به عنوان یک دستور تلقی و وارد نخواهد شد . آیا در شناخت رهبری شکی هست؟


احمدی نژاد سیاست مدار بسیار باهوشی است باوجودیکه میداند احتمال قریب به یقین بقایی رد صلاحیت خواهد شد اما در پوشش حمایت از بقایی وارد گود شده و تمام خوراک رسانه ای جناح حزب الله را تامین میکند اگر جناح حزب الله اسیر بازیهای سیاسی چپ های بریده و تیم امنیتی دولت نشود میتواند از بازی جدید احمدی نژاد بیشترین بهره برداری را انجام دهد حال آنکه در این بازی جدید تمام توان دولت در پاسخ به احمدی نژاد معطوف شده و دیگر خبری از کوبیدن کاندیداهای جریان حزب الله نیست .

@ansoyesiasat

🔶در پایان تاکید میکنم بازی سیاسی احمدی نژاد با رد صلاحیت بقایی تمام خواهد شد و این حزب الله است که باید از این میدان بکر و آماده شده توسط احمدی نژاد بیشترین بهره برداری سیاسی را بکند و خودرا معطوف حلقه دور احمدی نژاد نکند که بی گمان آنها نیز خود در بازی احمدی نژاد مهره هستند🔶

  • ۹۶/۰۱/۰۶

نظرات  (۰)

خبرت هست که بی روی تو آرامم نیست

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.